Düğün dans kursu almaya karar verdiniz, ancak şarkı seçimi konusunda kararsızsınız. İzmir Düğün Dansı eğitmenleriyle doğru şarkıya gelin birlikte karar verelim...

 

Seçeceğiniz şarkı uygun dans türünü belirler...

Seçtiğiniz şarkı vals ise dans türünüzün tango olması mümkün değildir. İstediğiniz müzik türünü ya da dans türünüzü bilmiyorsanız koreografınızdan yardım isteyin.

 

İkiniz için de anlamlı olan şarkıyı seçin...

İkinizin de sevdiği şarkı, ilk buluşmanızda çalan şarkı, ikinizi de ifade eden ya da ilişkinize ilham veren bir şarkı...

 

Şarkınızın sözlerine dikkat edin...

Şarkınızın müziğinin kulağınıza hoş gelmesi sizi aldatmasın. Özellikle yabancı bir şarkı istiyorsanız, kararınızı vermeden önce sözlerinin anlamına bakın.

 

Seçtiğiniz şarkı veya seçtiğiniz dans türü sizi yansıtmalı...

Karakterinizi ve ilişkinizi yansıtan bir şarkı seçin. Eğlenceli biriyseniz hareketli, duygusal bir kişiliğe sahipseniz romantik bir şarkı seçmeyi tercih edin.

Dans türünüzü seçerken geleneksel mi, modern mi, neşeli mi yoksa duygusal mı olmasını istiyorsunuz?

Koreografiniz detaylı ve ihtişamlı mı yoksa sade ve zarif mi olmalı?

 

Gelinlik ya da damatlık modeliniz koreografinizin şekillenmesinde en önemli ayrıntılardandır...

Gelinlik modelinize veya damatlık modelinize uygun koreografinin hazırlanması için koreografınızdan profesyonel yardım isteyin.

 

Düğün dansınız ve müziğiniz ile ilgili düşündüğünüz her şeyi eğitmeninizle ve koreografınızla paylaşın...

Nasıl ki saçınızı kestirmeden önce saç tasarımcınıza fikrinizi belirtiyorsanız, bir ömür boyu mutluluğa atacağınız adımlarınızı belirlerken de koreografınıza hayal ettiğiniz düğün dansını tarif edin.

 

Siz hayal edin, biz gerçekleştirelim...